i9-XR

Wzmacniacz zintegrowany

DANE TECHNICZNE

 • 2 x 91W na 6 Ω / podwójne wyjścia głośnikowe

 • 4 x wejścia analogowe

 • 1 x wejście Phono MM

 • 2 x wejścia optyczne

 • 2 x Koaksjalne wejścia cyfrowe

 • 1 x Asynchroniczne wejście USB

 • 1 x wyjście przedwzmacniacza analogowego

 • 1 x wyjście słuchawkowe - 2 x 138mW przy 16 Ω (<0.1% THD)

 • Port do rozbudowy PSU-XR

 • Wymiary (wys. x szer. x gł.) - 73 x 215 x 360 mm

 • Waga 6,5 kg

DAC

Stopień wejściowy przetwornika C/A w i9-XR wyposażono w nową wersję 2 generacji naszego wielokrotnie nagradzanego przetwornika C/A QXR, lecz z całkowicie nowym, szybkim analogowym stopniem buforowym. Siedem opcji wyrównania filtrów cyfrowych jest regulowanych przez użytkownika w celu dostosowania do gustu słuchacza. Opcje wejściowe obejmują USB audio (do 384k częstotliwości próbkowania) i DSD do DSD256, 2 x SPDIF cyfrowe i 2 x optyczne wejścia cyfrowe.

Port PSU-XR

Model i9-XR zawiera port dla nowego zasilacza PSU-XR. Trzydzieści lat temu Cyrus przełamał nowy grunt, wprowadzając PSX-R, pierwszy w historii regulowany zasilacz, który automatycznie dostosowywał się do wymagań zasilania każdego podłączonego produktu. PSU-XR podnosi poprzeczkę, dostarczając nie mniej niż pięć niezależnych regulowanych zasilaczy w pojedynczej obudowie. W przypadku i9-XR, para z nich jest przeznaczona do dostarczenia ultra gładkiego zasilania dla przedwzmacniacza, a druga para do zapewnienia ogromnego dynamicznego podbicia dla wzmacniacza mocy.

Wzmacniacz analogowy

Wywodzący się z nowego high-endowego przedwzmacniacza Pre-XR, analogowy przedwzmacniacz i9-XR posiada przekaźnikowy wybór wejść oraz nowy, wysokowydajny stopień wzmocnienia. Ta konstrukcja o krótkiej ścieżce sygnału sprawia, że przedwzmacniacz analogowy jest niezwykle transparentny. Z czterema wejściami analogowymi i phono MM, i9-XR pokryje niemal każde zapotrzebowanie systemu na połączenia analogowe.

Moc wzmacniacza

Szerokopasmowy wzmacniacz mocy i9-XR reaguje w zakresie od DC do ponad 100kHz, zapewniając płaską jak linijka charakterystykę częstotliwościową i utrzymując wszelkie niepożądane przesunięcia fazowe poza pasmem audio. Dzięki obfitemu, ponadprzeciętnemu zasilaniu, wzmacniacz mocy i9-XR jest w stanie bardzo dobrze odtworzyć skalę i dramaturgię muzycznego spektaklu.

Niskoszumowy przedwzmacniacz gramofonowy

Odziedziczając wiele cech konstrukcyjnych po wielokrotnie nagradzanym Phono Signature, stopień gramofonowy w i9-XR osiąga poziom znacznie przewyższający jego klasę. Charakteryzując się niskim poziomem szumów tła i wysokim zakresem dynamiki, stopień gramofonowy stanowi doskonałe uzupełnienie dla wysokiej jakości źródła sygnału z gramofonu winylowego.

TESTY

"Wprowadzenie nowej serii produktów nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli jest się Cyrusem i ma się bardzo dobrze ugruntowaną bazę klientów oraz charakterystyczne tradycje estetyczne i ergonomiczne. W przypadku i9-XR myślę, że firma jest na dobrej drodze. Ten wzmacniacz oferuje doskonałą jakość dźwięku w tej cenie, ale w pięknym, małym i schludnym opakowaniu o doskonałej jakości wykonania. Dźwiękowo zapewnia imponującą czystość i dynamikę, a przy tym czyni to z subtelnością i finezją. Biorąc pod uwagę jego niesamowite możliwości cyfrowe i opcję rozbudowy zasilacza, jest on jeszcze bardziej kuszący."

StereoNET

".Bez względu na to, czego lubicie słuchać, Cyrus weźmie to na barki. Podczas testów, i9-XR wzmacniał winylową kopię płyty Ege Bamyasi zespołu Can, płytę kompaktową Deacon autorstwa serpentwithfeet oraz plik DSD 2.8MHz Songs in the Key of Life Steviego Wondera i, w mniejszym lub większym stopniu, rezultaty są takie same."

"Ta zwinność bardzo pomaga w ekspresji rytmicznej - i9-XR to szybki i pewny odsłuch nawet w najbardziej skomplikowanych tempach i wzorach rytmicznych."

Trusted Teviews

"Rezultatem jest wzmacniacz, który nabiera sensu im dłużej się go słucha. Nawet z kolumnami, z którymi i7-XR brzmi dobrze, i9-XR jest jeszcze bardziej zdolny, a w momencie gdy przełączymy się na coś trudniejszego do wysterowania, droższy wzmacniacz zaczyna dostarczać wydajność, która łączy w sobie niesłabnącą pewność siebie z ogromną frajdą. Być może najbardziej imponującym aspektem tego, co Cyrus potrafi, jest to, że jest w stanie rywalizować z niektórymi równoważnymi cenowo konstrukcjami, które posiadają wyłącznie wejście analogowe, oferując jednocześnie możliwości, z którymi nie mogą się równać. Jest to znakomity wzmacniacz, który powinien zdobyć wielu nowych zwolenników marki Cyrus."

HiFiChoice

"To zdecydowanie nowy poziom dla i tak już mocnych dźwiękowo klejnotów wychodzących z Huntingdon. Już naprawdę nie chce się ich oddawać i bynajmniej nie tylko dlatego, że wyglądają "słodko" na tle wszystkiego innego. Chapeau! "

"To bez wątpienia najmniejszy znany mi wzmacniacz zintegrowany, który zapewnia taką rytmiczność i muzykalność. Zapiera dech w piersiach. Jest szybki jak strzała, zwiewny i precyzyjny, nawet w wymagających "stromych łukach" idzie do pracy swobodnie i pokazuje szczególne siły w tak wybitnie muzykalnej średnicy."

STEREO

CYRUS-PIG-i9-XR-V8-no-crop-1.pdf