i7-XR

Wzmacniacz zintegrowany

DANE TECHNICZNE

  • 2 x 52W na 6 Ω / podwójne wyjścia głośnikowe

  • 4 x wejścia analogowe

  • 1 x wejście Phono MM

  • 2 x wejścia optyczne

  • 2 x Koaksjalne wejścia cyfrowe

  • 1 x Asynchroniczne wejście USB

  • 1 x wyjście przedwzmacniacza analogowego

  • 1 x wyjście słuchawkowe - 2 x 138mW przy 16 Ω (<0,1% THD)

  • Wymiary (wys. x szer. x gł.) - 73 x 215 x 360 mm

  • Waga 4,9 kg

Moc wzmacniacza

Szerokopasmowy wzmacniacz mocy i7-XR reaguje w zakresie od DC do ponad 100kHz, zapewniając płaską jak linijka charakterystykę częstotliwościową i utrzymując wszelkie niepożądane przesunięcia fazowe poza pasmem audio. Dzięki obfitemu, ponadstandardowemu zasilaniu, wzmacniacz mocy i7-XR dostarcza muzykę z rozmachem i autorytetem, który wynika z jego 52W mocy znamionowej.

Przedwzmacniacz analogowy

Wywodzący się z nowego high-endowego przedwzmacniacza Pre-XR, analogowy przedwzmacniacz i7-XR posiada przekaźnikowy wybór wejść oraz nowy, wysokowydajny stopień wzmocnienia. Ta konstrukcja o krótkiej ścieżce sygnału sprawia, że przedwzmacniacz analogowy jest niezwykle transparentny. Z czterema wejściami analogowymi i phono MM, i7-XR pokryje praktycznie każde zapotrzebowanie systemu na połączenia analogowe.

DAC

Stopień wejściowy przetwornika C/A w i7-XR wyposażono w nową wersję 2 generacji naszego wielokrotnie nagradzanego przetwornika C/A QXR, lecz z całkowicie nowym, szybkim analogowym stopniem buforowym. Siedem opcji wyrównania filtrów cyfrowych jest regulowanych przez użytkownika w celu dostosowania do gustu słuchacza. Opcje wejściowe obejmują USB audio (do częstotliwości próbkowania 384k) i DSD do DSD256, 2 x cyfrowe wejścia SPDIF i 2 x optyczne wejścia cyfrowe.

Przedwzmacniacz gramofonowy

Odziedziczając wiele cech konstrukcyjnych po wielokrotnie nagradzanym Phono Signature, stopień gramofonowy w i7-XR osiąga poziom znacznie przewyższający jego klasę. Charakteryzując się niskim poziomem szumów tła i wysokim zakresem dynamiki, stopień gramofonowy stanowi doskonałe uzupełnienie dla wysokiej jakości źródła sygnału z gramofonu winylowego.

ROON APPROVED

i7-XR jest zatwierdzony jako Roon Tested (używając min firmware v1.6)

Bycie Roon Tested oznacza, że Cyrus i Roon współpracowały, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia podczas korzystania z oprogramowania Roon i sprzętu Cyrus razem, abyś mógł po prostu cieszyć się muzyką.

TESTY

"Wyjątkowo dobry" to dość zgrabne, skrótowe podsumowanie i7-XR w ogóle. To, co Cyrus zrobił w tym przypadku jest bardzo imponujące, ponieważ jest to wciąż bezsprzecznie wzmacniacz Cyrusa. Wygląda jak on, czuje się jak on, ma cechy, które kojarzymy z firmą i zachowuje tę użytecznie kompaktową formę. Co ważne jednak, wszystkie te rzeczy robi lepiej niż poprzednio. Jeśli tak się dzieje, gdy inżynierowie są spuszczani ze smyczy, to z niecierpliwością czekam na to, co wymyślą dalej"

HiFiChoice

".Ktoś, kto to czyta, będzie miał środki, by przekroczyć możliwości i7 XR, ale tutaj - z sąsiadami, rozsądnej wielkości pokojem i odpowiednio czułą kolumną podłogową - nie zbliżyłem się do granic możliwości wzmacniacza.

AVForums

Ta piękna na swój sposób integra symbolizuje pewien postęp, który daje tym modelom półprzewodnikowym nieznaną wcześniej przyjemność brzmienia, z wyłączeniem bardziej ambitnych urządzeń eksploatujących niezrównaną klasę A. Oferowanie nam niemal wszystkiego, co najlepsze za mniej niż 3000 euro wydaje się obecnie przywilejem pewnych przekonujących i utalentowanych projektantów, którzy odrzucają to niezdrowe równanie "dźwięk i jakość muzyczna/droga".

HAUTE FIDELITE

CYRUS-PIG-i7-XR-V6-no-crop.pdf