Classic PRE

Przedwzmacniacz

DANE TECHNICZNE

  • 4 x Analogowe wejścia liniowe

  • 1 x Wejście Phono MM dla gramofonu winylowego

  • 2 x Współosiowe wejścia cyfrowe przez RCA phono

  • 2 x Optyczne wejścia cyfrowe przez Toslink

  • Prawdziwie zbalansowane wyjścia przez XLR

  • Wyjście słuchawkowe przez gniazdo 3,5 mm

  • Port aktualizacji oprogramowania sprzętowego

  • Złącze aktualizacji PSX-R

  • Wymiary (WxHxD) 215 x 75 x 365mm

  • Waga - 4,4kg

Analogowy przedwzmacniacz

Przedwzmacniacz analogowy posiada przekaźnikowy wybór wejść dla pięciu wejść analogowych oraz precyzyjną regulację wzmocnienia dla głośności. Konstrukcja ma celowo szerokie pasmo przenoszenia.

Wejście gramofonowe MM

Konstrukcja stopnia wejściowego phono MM charakteryzuje się podwójnymi aktywnymi stopniami wzmocnienia oraz pasywną korekcją RIAA.

Wyjście zbalanowane / niezbalansowane

Wyjścia niezbalansowane są przeznaczone do systemów z gęstym okablowaniem, gdzie wzmacniacz mocy znajduje się blisko Classic Pre. Wyjścia zbalansowane są zalecane w przypadku dłuższych przewodów w systemach, w których Classic Pre napędza wzmacniacze mocy umieszczone blisko głośników systemowych lub aktywnych.

Zasilacz o dużej pojemności

Zasilacz Classic Pre zawiera toroidalny transformator mocy 74VA dostarczający prąd do rezerwy zasilacza o dużej pojemności. W ramach konstrukcji układu, łącznie 11 niezależnych regulatorów zasilania reguluje, a następnie podregulowuje cichą moc. Cyfrowe obwody sterujące mają przypisane osobne zasilanie sieciowe, całkowicie odizolowane od obwodów sygnałowych.

Port PSX-R

Classic Pre wyposażono w gniazdo zasilające PSX-R. Zasilanie z PSX-R jest kierowane wewnętrznie do analogowych stopni przedwzmacniacza, aby zapewnić bardziej stabilne, niskoszumowe zasilanie dla analogowych stopni przedwzmacniacza i stopni przetwornika C/A.

TESTY

"CLASSIC PRE JEST NIEWIELKIM URZĄDZENIEM ze ścieżką sygnału o długości zaledwie kilku centymetrów. Większość wnętrza zajmuje zasilacz. Ale to jest chyba klucz do brzmienia Cyrusa. Brzmienia niezwykle dynamicznego i gęstego. Otwartego, ale też przyjemnego.

Jeśli szukacie państwo uniwersalnego przedwzmacniacza i macie „gdzieś” podziały technologiczne, to testowany Cyrus na pewno się wam spodoba. Jego pilot jest denerwujący, ale poza tym jest to bardzo przyjemny w obsłudze produkt. Nie zastosujemy z nim kabla zasilającego z dobrej jakości z wtykiem IEC, ale – powtórzę – trudno. Taki, jaki jest, angielski przedwzmacniacz jest naprawdę świetny."

HiFidelity

CYRUS-PIG-Classic-Pre-V1.1.pdf