Classic AMP

Wzmacniacz zintegrowany

DANE TECHNICZNE

  • 4 x Analogowe wejścia liniowe

  • 1 x Wejście Phono MM dla gramofonu winylowego

  • 2 x Współosiowe wejścia cyfrowe przez RCA phono

  • 2 x Optyczne wejścia cyfrowe przez Toslink

  • Niezbalansowane wyjścia z przedwzmacniacza

  • Wyjście słuchawkowe przez gniazdo 3,5 mm

  • Złącze do aktualizacji PSX-R

  • Port aktualizacji oprogramowania sprzętowego

  • Wymiary (WxHxD) 215 x 75 x 365mm

  • Waga - 6,7kg

Moc wzmacniacza

Wzmacniacz mocy dostarcza 91W na kanał przy 6Ω. Szerokopasmowa konstrukcja reaguje od D.C. do ponad 50kHz, aby zapewnić płaską charakterystykę częstotliwościową i minimalne przesunięcie fazowe w całym paśmie audio.

Przedwzmacniacz analogowy

Przedwzmacniacz analogowy posiada przekaźnikowy wybór wejść dla pięciu wejść analogowych oraz precyzyjną regulację wzmocnienia dla głośności. Konstrukcja ma celowo szerokie pasmo przenoszenia.

Zasilanie

Zasilacz zawiera toroidalny transformator mocy 304VA dostarczający prąd do rezerwy zasilacza o dużej pojemności. Zasilacz przedwzmacniacza jest elektrycznie odseparowany od wzmacniacza mocy i zasilany z własnego uzwojenia transformatora. Cyfrowe obwody sterujące mają przypisane osobne zasilanie sieciowe, całkowicie odizolowane od obwodów sygnałowych.

PSX-R

Classic Amp wyposażono w gniazdo zasilające PSX-R. Zasilanie z PSX-R jest kierowane wewnętrznie do analogowych stopni przedwzmacniacza, aby zapewnić bardziej stabilne, niskoszumowe zasilanie dla analogowego przedwzmacniacza i stopni przetwornika C/A.

TESTY

"Classic AMP względem wcześniejszej wersji zyskał na wydajności i to w jego brzmieniu słychać! Dźwięk w pełnym paśmie reprodukowany jest z wyczuwalna rezerwą w zakresie mocy i swobodą w kontraście dynamicznym. Muzyka grana jest żywiołowo i efektownie, ale jednocześnie nie jest przerysowana, zwłaszcza w zakresie wysokotonowym. Dźwięk jest wyrównany w całym paśmie, choć nieznacznie uszczuplony w średnicy, za to dopalony solidnym, dobrze kontrolowanym basem."

"Przejrzyste i detaliczne brzmienie z dużą ilością szczegółów w całym odtwarzanym paśmie. Wyczuwalna rezerwa w zakresie przetwarzania dynamiki i niskich tonów. Dźwięk przestrzenny, efektowny i barwny."

HiFiClass

"Wszelkie obawy, że nie ma potrzeby posiadania zarówno wzmacniacza Classic Amp, jak i i7 XR zniknęły w czasie odsłuchu i uważam, że Cyrus wykazał się sporym sprytem w rozmieszczeniu tych dwóch urządzeń. i7 XR jest bardziej zbliżony do prawdziwego "all in one". Ze źródłem dźwięku USB dostarczy naprawdę wyjątkowych osiągów, o ile tylko dobrze przemyślimy wybór głośników. Jeśli masz też gramofon, to jeszcze lepiej.

Classic Amp ma też wejścia cyfrowe, ale nie są one priorytetem - niechętnie używam sformułowania 'wygoda', ponieważ są lepsze niż to, ale rozumiecie o co chodzi. Jeśli jednak masz urządzenie źródłowe zdolne do samodzielnego dekodowania, wzmacniacz Classic zaczyna nabierać sensu. Jest bardziej wydajny i nie wymaga większego zastanawiania się nad dopasowaniem głośników. Jest to wzmacniacz skierowany do Regi Elicit Mk5 i Exposure 3510, które również mają długie wejścia analogowe; zachowują się bardziej w duchu klasycznych separatorów niż bardziej nowoczesnej funkcjonalności, którą oferują XR. Jest to bardzo mile widziany nowy nabytek w szeregu zdolnych wzmacniaczy w tym przedziale cenowym i jest on wysoce rekomendowany."

AVForums

"... I wreszcie Classic AMP przekonuje w decydującym punkcie: jakości dźwięku. Jego lekki, a więc zrelaksowany chód wyraźnie wyróżnia się na tle innych, ponieważ Cyrus wykazuje się pewnym instynktem w operowaniu wszystkimi dźwiękami. Słuchanie muzyki z tym wzmacniaczem to prawdziwa przyjemność.

I-Fidelity.Net

CYRUS-PIG-Classic-amp-V1.1.pdf