CDt-XR

Transport CD

DANE TECHNICZNE

  • Technologia Servo Evolution

  • Wyjścia optyczne i koaksjalne

  • Port aktualizacji PSU-XR

  • Oprogramowanie sprzętowe z możliwością aktualizacji przez użytkownika

  • Pilot zdalnego sterowania iR14 w zestawie

  • Wymiary (wys. x szer. x gł.) - 73 x 215 x 360 mm

  • Waga - 3,7 kg

Servo evolution

Kilka lat temu Cyrus zainwestował w rozwój naszego własnego mechanizmu CD 'Servo', naszego 'Servo Evolution'. Zasadą projektu jest odczytanie jak największej ilości informacji z samej płyty za pierwszym razem, zamiast polegać na "ponownym odczycie" lub "korekcji błędów".

Choć prawdą jest, że dane na płytach CD są przechowywane w postaci "1" i "0", to sposób ich odczytu, polegający na zbieraniu różnych częstotliwości odbitego światła, zawiera elementy analogowe. Dlatego też inżynieria precyzyjna może poprawić wydajność. Mechanizmy dostępne na rynku wytwarzają znaczny "szum systemowy", gdy silniki krokowe mechanizmu muszą być używane podczas procesów korekcji błędów, gdy dane nie zostały odebrane przy pierwszym przejściu. Nasz system "Servo-Evolution" redukuje te ponowne odczyty i korekty o około 20%, dając nie tylko czystszy strumień danych, ale także znacznie mniejszy hałas.

Zasilanie wewnętrzne

CDt-XR, podobnie jak wszystkie produkty z serii XR, przeszedł gruntowną modernizację zasilaczy do poszczególnych sekcji obwodu. Zasilacze są znacznie sztywniejsze i pozwoliły inżynierom Cyrusa uzyskać niezwykły silnik SE, który pracuje jeszcze ciszej.

Redukcja szumu

Ulepszone komponenty wraz z inteligentnie zaprojektowanymi obwodami wykorzystującymi metodologię "przeciwprądową" w celu redukcji szumów są widoczne w całej konstrukcji.

Podstawową zasadą jest to, że zasilanie rozpoczyna się w "najcichszej" części obwodu, po czym płynie w kierunku "głośniejszych" sekcji. W ten sposób mniejszy hałas jest "przenoszony" lub indukowany w ścieżkach zasilania, ograniczając przenoszenie hałasu wewnątrz produktu. Choć brzmi to logicznie, zastosowanie w praktyce jest niezwykle złożone i musi być rozpatrywane na poziomie całego systemu. Nawet geometryczne ułożenie poszczególnych komponentów zostało zoptymalizowane w celu ułatwienia jak najczystszego przepływu prądu i sygnału muzycznego.

Usprawnienia

Kluczowym usprawnieniem w CDt-XR jest ponowne taktowanie sygnału cyfrowego tuż przed jego wyjściem z obudowy. Chociaż szumy i dokładność czasowa są starannie kontrolowane w całym obwodzie, to końcowe przetaktowanie zapewnia absolutną czystość wychodzącego sygnału cyfrowego zarówno przez połączenia optyczne jak i współosiowe.

Warto zauważyć, że chociaż zintegrowany odtwarzacz CD oferuje wyjątkową wartość i chociaż CDi-XR jest tak bliski ideału jak tylko pozwala na to technologia, obecność układu DAC w tej samej obudowie oznacza, że dźwięk nigdy nie będzie tak "absolutnie" czysty jak z dedykowanego transportu. To, w połączeniu z faktem, że wszystkie wzmacniacze zintegrowane i przedwzmacniacze z serii XR, posiadają na pokładzie nieskazitelnie czyste przetworniki cyfrowo-analogowe QXR Gen 2, oznacza, że CDt-XR jest, w przypadku użycia z kompletnym systemem Cyrusa, wyborem konesera.

TESTY

"Balans tonalny jest zdecydowanie po bardziej chudej stronie, ale jednocześnie pędzi jak trójkołowy Morgan po brytyjskiej drodze z najwyższą pewnością siebie. To może być porywające i otwierające oczy doświadczenie w kontekście odpowiedniego systemu."

ECOUSTICS

"O ile w kwestii osiągów nie ma na co narzekać, o tyle w innych obszarach chcielibyśmy, aby Cyrus przyłożył się nieco bardziej. CDi-XR sprawia wrażenie raczej aktualizacji istniejącego modelu, niż części nowej, wyższej klasy oferty. Mimo to, jeśli szukasz najwyższej jakości odtwarzacza CD na tym poziomie, zignoruj go na własne ryzyko."

WhatHiFi

"Cyrus CDi-XR jest znakomicie brzmiącym urządzeniem źródłowym, mimo że odtwarza tylko płyty CD i nie posiada wejść cyfrowych. Niemniej jednak, z wielką przyjemnością przejrzałem moją kolekcję płyt CD, czego nie robiłem od wielu lat, i wysłuchałem pełnego, wyrafinowanego charakteru Cyrusa. Jeśli jesteście audiofilami poszukującymi odtwarzacza optycznego zoptymalizowanego do odtwarzania płyt CD, CDi-XR będzie dobrym wyborem."

SoundStage

CYRUS-PIG-CDt-XR-V2.pdf