CDi-XR

Odtwarzacz CD

DANE TECHNICZNE

  • 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy 2. generacji QXR

  • Technologia Servo Evolution

  • Podwójne wyjścia analogowe

  • Wyjścia optyczne i koaksjalne

  • Port do aktualizacji PSU-XR

  • Firmware z możliwością aktualizacji przez użytkownika

  • Pilot zdalnego sterowania iR14 w zestawie

  • Wymiary (wys. x szer. x gł.) - 73 x 215 x 360 mm

  • Waga - 3,8 kg

Servo evolution

Filozofia Cyrusa dotycząca odczytu płyt CD zawsze była taka sama - odczytać raz i dokładnie. Najnowsza iteracja technologii Cyrus SE w CDi-XR robi dokładnie to, przesyłając dane z płyty do obwodów przetwarzania dźwięku z precyzją i dokładnością.

Technologia DAC

Konstrukcja CDi-XR DAC obejmuje najwyższej klasy przetwornik C/A Sabre. W połączeniu z szybkim stopniem analogowym o doskonałym zakresie dynamiki, zapewnia on wyjątkową wydajność w zakresie szumów i THD.

Zasilanie

Wewnątrz odtwarzacza CD znajduje się skomplikowana mieszanka sygnałów obejmująca szybki cyfrowy sygnał audio, wrażliwy analogowy sygnał audio, wysokoprądowe serwomechanizmy i sterowanie systemem. W celu zminimalizowania interakcji pomiędzy tymi etapami obwodów, konstrukcja zasilacza CDi-XR jest całkowicie podzielona na segmenty. Cyfrowe obwody sterujące zasilane są z dedykowanego, wysokowydajnego zasilacza, natomiast pozostałe części odtwarzacza zasilane są z ponadstandardowego zasilacza liniowego z transformatorem toroidalnym. Dziewięć indywidualnych regulatorów stopnia mocy wygładza i rozdziela moc wewnątrz odtwarzacza w zależności od zapotrzebowania.

Port PSU-XR

CDi-XR zawiera port dla nowego upgrade'u zasilacza PSU-XR. Trzydzieści lat temu Cyrus dokonał przełomu, wprowadzając PSX-R, pierwszy w historii regulowany zasilacz, który automatycznie dostosowywał się do wymagań zasilania każdego podłączonego produktu. PSU-XR podnosi poprzeczkę, dostarczając nie mniej niż pięć niezależnych regulowanych zasilaczy w pojedynczej obudowie. W CDi-XR zastosowano cztery zasilacze PSU-XR. Jedna para zapewnia ultra gładkie zasilanie dla analogowych obwodów audio, jeden dla prądożernych silników i jeden tylko po to, aby zapewnić ultra stabilne zasilanie dla obwodu cyfrowego zegara głównego PLL, redukując do minimum jitter związany z zasilaniem.

Konfiguracja menu

Nowy system menu sprawia, że CDi-XR może być dostosowany do potrzeb użytkownika, a jednocześnie jest łatwy do skonfigurowania. Struktura nawigacyjna w stylu drzewa posiada opcje wyświetlania, limitu czasu i konfiguracji systemu. Wybór ustawień menu jest szybki i prosty.

TESTY

"Balans tonalny jest zdecydowanie po bardziej chudej stronie, ale jednocześnie pędzi jak trójkołowy Morgan po brytyjskiej drodze z najwyższą pewnością siebie. To może być porywające i otwierające oczy doświadczenie w kontekście odpowiedniego systemu."

ECOUSTICS

"O ile w kwestii osiągów nie ma na co narzekać, o tyle w innych obszarach chcielibyśmy, aby Cyrus przyłożył się nieco bardziej. CDi-XR sprawia wrażenie raczej aktualizacji istniejącego modelu, niż części nowej, wyższej klasy oferty. Mimo to, jeśli szukasz najwyższej jakości odtwarzacza CD na tym poziomie, zignoruj go na własne ryzyko."

WhatHiFi

"Cyrus CDi-XR jest znakomicie brzmiącym urządzeniem źródłowym, mimo że odtwarza tylko płyty CD i nie posiada wejść cyfrowych. Niemniej jednak, z wielką przyjemnością przejrzałem moją kolekcję płyt CD, czego nie robiłem od wielu lat, i wysłuchałem pełnego, wyrafinowanego charakteru Cyrusa. Jeśli jesteście audiofilami poszukującymi odtwarzacza optycznego zoptymalizowanego do odtwarzania płyt CD, CDi-XR będzie dobrym wyborem."

SoundStage

CYRUS-PIG-CDi-XR-V5-no-crop-1.pdf